Akcja - Szkoła pamięta

ponad 2 lat temu

27.10.2021r. grupa III uczestniczyła w akcji „Szkoła pamięta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki . Celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miasta i społeczności.

W ramach akcji odwiedziliśmy lokalne miejsca pamięci i poznaliśmy związaną z nimi historię:

-  pomnik „Poległym za wolność 1914-1920” przy ulicy  Orackiej

- cmentarz komunalny przy ulicy Orackiej:

Podtrzymując tradycję, wspólnie zapaliliśmy znicze na mogiłach poległych.

Dzieci podczas tej wycieczki patriotycznej wykazały się niesamowitą dojrzałością, zachowując skupienie i powagę.